francúzsky čokoládový dezert s plátkom pomarančovej čokolády a cukrárskou pečaťou

Kreatívna novinka z našej patisserie – Kávový kameň

Ku gastronómii neodmysliteľne patrí kreativita. O umení tvorby dezertov to platí mnohonásobne. Dezerty, na rozdiel od jedla, poskytujú väčší priestor na rafinované prekvapenia a wow efekt. A presne o tom je Kávový kameň z dielne Season Patisserie.

Keď sme ho prvýkrát videli, vnímali sme iba lesklý hnedý ovál s oranžovým dekoračným plátkom na vrchnej strane. Na prvý pohľad to bol konzervatívny typ dezertu, podľa farby sme očakávali silno čokoládovú chuť a ťažší charakter, hodiaci sa viac do chladných dní. Ako sme sa mýlili… 

Prvé ponorenie vidličky odhalilo zamatovú krémovú konzistenciu. Zvnútra je dezert svetlohnedý s nádychom oranžovej farby, takže to nám potvrdzovalo teóriu o silno čokoládovej chuti. A tu bol náš najväčší omyl. Popri lahodnej chuti čokoládového brownie do popredia prekvapivo vystupujú svieže tóny pomaranča. Prisahali by sme, že na pozadí vystupuje ešte aj niečo iné – niektorí tvrdia že mango. Toto tajomstvo, ak existuje, zostane neprezradené.  

Kávový kameň zaujme na prvý pohľad, po ochutnaní sa snate jedným z vašich najobľúbenejších dezertov

Po tomto odhalení sme hneď prekvalifikovali dezert zo zimného, na celoročný. Silné čokoládovo-kávové tóny sú perfektne vyvážené chuťou pomarančového pyré – je svieži, sýty a veľmi rafinovaný. Častokrát sa nám stáva, že si hostia k jedlu doprajú aj dva kúsky. 

Okrem jedla sa skvele sa hodí k nášmu lahodnému ristrettu z rodinnej pražiarne Caffé ORO, ale svojim jemne ovocným nádychom perfektne dopĺňa aj rafinovanú chuť koňaku – najmä Hennessy X.O. 

Tento dezert je od začiatku opradený rúškom tajomstva. Príďte ho k nám vyskúšať a pomôžte nám ho rozlúsknuť. Jeho rafinovaná chuť vás dostane. 

Zaujali sme vás? Pozvite k nám aj svojich priateľov
Poslať správu
1
Pomôžeme vám?
Pomôžeme vám?
Dobrý deň,
ako vám pomôžeme pomôcť?

Chcete si rezervovať zážitok?
Máte otázku na Signature menu?
Chcete sa čokoľvek spýtať?

Neváhajte nám napísať. Sme tu pre vás!