fantastická gaštanovo čokoládová torta s višňami naloženými v rume na bielom porcelánovom tanieri, na drevenom stole tiež dezertná vidlička a koňak
Gaštany, čokoláda a rumové višne

Gaštanová torta s višňami

Predstavenie dezertu

Torta na každú príležitosť

Krémová gaštanová torta sa hodí na každú príležitosť. Či už je to obed s priateľmi, alebo rodinná oslava.  

Ako základ tohto sviežeho dezertu používame domáci čokoládovo-orieškový korpus, ktorý skvele chutí a jasne definuje tvar. Na ňom nájdete gaštanovo-šľahačkovú plnku, ktorej vláčna konzistencia skvele dopĺňa pevnosť korpusu. Chutí sviežo a nezameniteľne.

Zhora je torta jemne zdobená nastrúhanými orieškami. Aby sme tortu ozvláštnili, pridávame k nej malú misku s višňami nakladanými v rume. Tento nenápadný doplnok skvele podporuje chuť dezertu a robí z neho nezameniteľný gastronomický zážitok. Príďte sa k nám presvedčiť. 

Párovanie

Whisky a gaštany sú vždy skvelá kombinácia. Zastretý dymový charakter whisky skvele dopĺňa charakteristickú chuť gaštanov. Z našej ponuky sa obzvlášť hodí Aultmore 12 YO.

Pokiaľ viac holdujete koňakom, určite ku Gaštanovej torte vyskúšajte Hennessy V.S.O.P. Jeho jemné medovo-vanilkové tóny a náznaky zimného korenia podtrhujú nezameniteľnú chuť gaštanov. 

Káva je stávka na istotu. Najmä čerstvo upražená z lokálnej pražiarne Caffé ORO. Doprajte si ku gaštanovej torte silné charakterné ristretto, lahodné espresso alebo doppio. Budete viac ako spokojní. 

Tip majstra cukrára

Gaštanová torta je výborná v kombinácii s kávou, koňakom, whisky, ale aj s vínom. Môžete si ju objednať samostatne, alebo ako sladkú bodku za chutným obedom či večerou. Nech si ju objednáte akokoľvek, veríme, že vám bude skutočne chutiť. A naviac, k nášmu dezertu dostanete aj výborné rumové višne!

Zažite dezerty inak

Poslať správu
1
Pomôžeme vám?
Pomôžeme vám?
Dobrý deň,
ako vám pomôžeme pomôcť?

Chcete si rezervovať zážitok?
Máte otázku na Signature menu?
Chcete sa čokoľvek spýtať?

Neváhajte nám napísať. Sme tu pre vás!