Beef Wellington - hovädzí filletovaný steak v kruste z lístkového cesta na bielom porcelánovom tanieri
Pochúťka z čias Napoleóna

Beef Wellington

Predstavenie signature jedla

Aristokratické jedlo v zážitkovom prevedení

Wellington je hovädzí filetový steak obalený v šampiňónovom duxelles a paštéte foie gras, zapečený v šupke z lístkového cesta.

Je to aristokratické jedlo anglického pôvodu. Jeho vznik sa pripisuje kuchárovi slávneho vojvodu z Wellingtonu – anglického generála, ktorý porazil armády Napoleona Bonaparta v bitke pri Waterloo v roku 1815. 

Chuť steaku Wellington je nezameniteľná. Stred mäsa je medium-rare šťavnatý, smerom k okrajom je prepečenejší. Zapečená krusta je to, čo dáva steaku Wellington korunu – jemne slané lístkové cesto s hrubozrnnou soľou sa perfektne dopĺňa s chuťou foie gras a duxelles pod jeho povrchom. Ako celok pôsobí vyvážene a lahodne

K steaku Wellington odporúčame koreňovú zeleninu na masle, zemiakové pyré, opekané zemiaky, alebo naše dokonalé pečené sladké zemiaky

Príprava a Párovanie

Steak Wellington pripravený v našej kuchyni (na základe objednávky 24 hodín vopred) nakrájame a naservírujeme priamo pri vašom stole. Na vlastné oči tak uvidíte chrumkavosť krusty, dokonalé prepečenie steaku a  jeho štavnatosť vo vnútri. 

Wellington sa perfetkne páruje s červenými vínami, ale aj s karamelovými tónmi whisky a tmavým pivom.

Odporúčané párovanie

Červené víno, tmavé pivo aj whisky

Červené víno

K tomuto chuťovo výraznému jedlu vám odporúčame červené vína Pinot Noir a Bordeaux (zmes Merlotu, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Malbec a Petit Verdot.

Tmavé pivo

Tmavé pivo s plným telom podporuje bohatú chuť steaku Wellington. Má tiež dostatok horkosti na to, aby zjemnilo slané tóny jeho krusty a doplnilo tak chuťový profil tohto aristokratického jedla.

Whisky

Karamelové tóny whisky sú dostatočne zložité na to, aby dokázali udržať bohatú chuť steaku Wellington. Výber whisky je na vás; bourbon je overená klasika, ale škótska funguje tiež dobre.

kuchár pri ochucovaní mäsa, v pozadí interiér kuchyne

Tip šéfkuchára

“Toto aristokratické jedlo je ako stvorené na posedenie s priateľmi alebo menšie rodinné oslavy. Prináša k vášmu stolu zážitok a kúsok histórie. Ako často si doma pripravíte jedlo, ktoré jedával generál z čias Napoleóna?

Zažite históriu inak

Poslať správu
1
Pomôžeme vám?
Pomôžeme vám?
Dobrý deň,
ako vám pomôžeme pomôcť?

Chcete si rezervovať zážitok?
Máte otázku na Signature menu?
Chcete sa čokoľvek spýtať?

Neváhajte nám napísať. Sme tu pre vás!